Zmiany w prawie pracy w 2018 – szkolenie

Zmiany w prawie pracy w 2018 – szkolenie

Bezapelacyjne warto jest znać obowiązujące prawo. Jeszcze bardziej warto znać przepisy regulujące w ścisły sposób sytuację danej osoby. W dzisiejszej rzeczywistości będą to przede wszystkim przepisy prawa cywilnego, administracyjnego oraz karnego (w zakresie takim, w jakim dobrze jest wiedzieć gdzie są granice, np. przy pomówieniu). Nie można jednak zapominać o jednej gałęzi prawa, o której nie myśli się za wiele. Chodzi oczywiście o prawo pracy. Czasy, w których umowa o pracę jest tylko jedną z wielu umów regulujących stosunki zarobkowe już dawno minęły. Zasadnicza większość stosunków zawodowych opiera się właśnie na umowie o pracy, a sama umowa na kodeksie pracy. Ten, kto nie zna przepisów może nie być świadomy swoich praw. Dotyczy to oczywiście zarówno pracodawcy jak i pracownika. Warto pamiętać, że sam kodeks pracy to ustawa niezwykle dynamiczna. Zmiany zaprowadzane są w nim niezwykle często. W 2018 roku czekają nas bardzo duże zmiany w zakresie tej ustawy, więc dobrze jest się z nimi zapoznać. Jaka jest najlepsza metoda? Szkolenia!

Dlaczego warto odbyć szkolenie?

Oczywiście ze szkoleniem jako metodą informacji na temat zmian w prawie pracy można polemizować. Szkolenia kosztują nie tylko pieniądze ale i czas i po prostu nie każdy może sobie na nie pozwolić. Alternatywą może być więc lektura przepisów lub artykułów. W przypadku przepisów, nie każdy musi rozumieć ich funkcjonowanie w ramach całego systemu. Nie każdy musi wiedzieć jak działają poszczególne regulacje w praktyce. Już w samej treści umowy o pracę można wyróżnić składniki fakultatywne i obligatoryjne, co wcale nie jest oczywiste na podstawie samej regulacji kodeksowej. Na szkoleniu takie informacje można uzyskać – czytając przepisy, trzeba się zagłębić przy okazji w rozważania doktrynalne. Artykuły prasowe mogą za to przekazywać syntetycznie wiadomości. Może jednak odbywać się to na tyle płytko, że treść się rozmyje i nie będzie wiadomo o co tak naprawdę wchodzi. Zdecydowanie najlepszym wyjściem jest odbycie szkolenia.

Czego będzie można dowiedzieć się na szkoleniu z zakresu zmian w 2018 roku?

Szkolenie z prawa pracy odnośnie zmian w 2018 będzie z pewnością rozbudowane. Uczestnik dowie się o nowych terminach urlopu (co zostało uregulowane na korzyść pracownika), możliwości skorzystania z prawa do urlopu na żądanie (kwestie organizacyjne uległy zmianie), regulacjach dotyczących umów zlecenia czy umowy o dzieło, zmiany w terminach maksymalnego trwania umowy na czas określony oraz sytuacji kobiet w ciąży. To tylko niektóre zagadnienia, lecz widać, że w 2018 roku nastąpią zmiany bardzo znaczące. Zarówno pracodawca jak i pracownik powinni o nich doskonale wiedzieć.

Na szkolenie ze zmian w prawie pracy możesz udać się do firmy szkoleniowej Maciołek&Wspólnicy w Krakowie. Dokładną ofertę znajdziesz na stronie genwhy.pl

Be the first to comment on "Zmiany w prawie pracy w 2018 – szkolenie"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*